/ نكات مهم قبل از راه اندازي يك وبسايت
ساندویچ پانل
طراحی و راه اندازی وبسایت و انجمن توسط ویکی وی بی ویکی وی بی در قبال معاملات صورت گرفته با هر یک از اعضا و سفارشات طراحی خارج از این اطلاعیه هیچگونه مسئولیتی نمی پذیرد
طراحی سایت وندا هاست
نمایش نتایج: از 1 به 1 از 1

موضوع: نكات مهم قبل از راه اندازي يك وبسايت

 1. #1
  virtu آنلاین نیست.
  virtu
  کاربر سايت
  18نوشته5مورد پسند

  تاریخ عضویت
  Sep 2013
  شماره عضویت
  2958
  پسندیده است
  0 پست
  بلاگ
  پست
  میزان امتیاز
  15
  No Set

  نكات مهم قبل از راه اندازي يك وبسايت

  نكات مهم قبل از راه اندازي يك وبسايت
  طراحی وب‎سایت یکی از فعالیت‎های عمده افراد و مشتاقان اینترنت در عصر ارتباطات است. به‎طوریکه امروزه تعداد وب‎سایت‎ها به طور فزاینده‎ای درحال رشد است. باوجود افراد و شرکتهای متفاوت، راهاندازی سایت در مدت زمان کمی صورت می‎گیرد اما نکته مهمتر بهینه‎سازی و رعایت نکاتی برای بهره‎وری بهتر وب سایت است. در این مقاله به 15 نکته پیرامون بهینهسازی وب‎سایت می‎پردازیم.
  طراحی و توسعه سایت که اغلب در بین وب مستران با عنوان DESIGN و DEVELOPE شناخته می‎شود، به طور کلی نیمی از موفقیت سایت را رقم می‎زند. راهاندازی موفقیت‎آمیز سایت موجب روند موفقیت سایت می‎‎شود. قبل از راهاندازی سایت باید نکات مهمی را مد نظر قرار داد تا پس از راهاندازی، وبگاه شما در بین سایر وبگاه‎ها و در محیط اینترنت از موفقیت خاصی بهره‎مند شود و به‎نحوی در بین سایرین و سایت‎های مشابه مطرح شود. از طراحی سایت تا توسعه آن گرفته باید روند طولانی برای صحت راه‎اندازی سایت مد نظر قرار داد تا در نهایت موجب پیشرفت و موفقیت سایت شود. در این مقاله تصمیم داریم 15 نکته مهم و کلیدی در مورد اساس موفقیت سایت با شما در میان گذاریم. اگر به دنبال راه‎کارهای موفقیت سایت خود هستید، این مقاله را بخوانید و نکتههای آن را بکار ببندید.


  لینک‎های خراب

  لینک‎های خراب یا اصطلاحاً لینک‎های شکسته، لینک‎های مناسبی برای یک سایت نیستند و می‎توانند کارایی سایت را کاهش دهند. باید دقت داشته باشید که قبل از راهاندازی نهایی سایت، این لینک‎ها را تصحیح کنید. این لینک‎های شکسته علاوه بر اینکه نمای سایت را دید کاربر تغییر می‎دهند و موجب کاهش جذابیت و کارایی سایت برای کاربران می‎شوند، موجب ارائه جریمه از سمت موتورهای جستوجو می‎شوند. البته اگر از حد مجاز بیشتر باشند. وجود لینک‎های مفید و فعال از جهات مختلف برای وبسایت‎ها مناسب است. در محیط اینترنت سرویس‎های فراوان و رایگانی برای بررسي کردن لینک‎های خراب وجود دارد. یکی از این سرویس‎ها W3C Link Checker است که با مراجعه به آن می‎توانید به راحتی لینک‎های شکسته و خراب سایت را پیدا کنید.


  صفحه خطای 404

  یکی دیگر از عناصر بسیار مهم که قبل از راه‎اندازی وبسایت از اهمیت وافری برخوردار است، وجود صفحه خطای 404 است. چنین صفحههایی به‎طور فزایندهای به حفظ بازدیدکنندگان سایت کمک می‎کند. زمانی که سایت نیاز به ارتقا و بازبینی دارد و اصطلاحاً سایت از طرف مدیریت بسته است با وجود این صفحه خطا، کاربران با مراجعه متوجه می‎شوند که سایت در حال بهروزرسانی و ... است و مراجعه خود را به زمان بعدی موکول می‎کنند. در واقع وجود صفحه خطای 404 بیش از هرچیز به سود خود مدیر سایت است تا بازدیدکنندگان را برای خود حفظ نماید.


  تست قابلیتهای مرورگر برای وب‎سایت


  قبل از اینکه سایت را راه‎اندازی کنید، باید توجه داشته باشید که عملکرد سایت را با مرورگرهای مشهور مانند فایرفاکس،گوگل، کروم، سافاری و ... بسنجید. ممکن است به نظر شما نحوه کارکردن سایت با مرورگرهای مختلف یکسان باشد اما در اصل چنین نیست. ممکن است برخی از ویژگی‎های سایت شما روی یک مرورگر عمل نکند و در مرورگر دیگر عمل کند. در نهایت برای بارگذاری بهتر و کامل‎تر سایت باید به این نکته توجه داشته باشید.


  عنوان صفحه

  یک سایت خوب و کارا زمانی از نظر کارایی و بهبود عملکرد به بهترین شیوه خود عمل می‎کند که در موتورهای جستوجو از رتبه‎ خوبی برخوردار باشد. چنین سایتی از نظر بهینه‎سازی موتورجستوجو باید دارای ویژگی‎هایی باشد. یکی از این ویژگی‎ها وجود عنوان سایت است که به ایندکس شدن سایت در موتور جستوجو بیشتر کمک می‎کند و رتبه سایت را افزایش می‎دهد. بنابراین توجه داشته باشید که برای سایت خود یک عنوان مناسب زیبا و گویای محتوای سایت انتخاب نمایید.


  متاتگ‎ها


  متاتگ‎ها عبارتند از اطلاعاتی از قبیل کلمات کلیدی و داده‎های اصلی برای بهینه‎سازی بهتر سایت در موتور جستوجو. اطلاعات متا از هر صفحه به صفحه دیگر سایت متفاوت است. اگر اطلاعات متا (متاتگها) به خوبی در سایت و کدنویسی آن تعریف شوند، میتوان از رتبه خوب سایت در موتور جستوجو اطمینان حاصل کرد. بنابراین متاتگها را جدی بگیرید و به تعریف صحیح آن ها بپردازید.


  ویرایش مطالب سایت


  مطالب وب سایت اغلب بیشترین عنصری است که مد نظر خوانندگان قرار دارد. برای اینکه از میزان اشتباهات متون سایت کاسته شود، بهتر است علاوه براینکه خودتان به بازخوانی مطالب آن می‎پردازید به شخص دیگری نیز این امر را واگذار کنید تا به عنوان شخص دوم به بازخوانی و پیدا کردن اشتباهات و ایراد ژهای سایت که اغلب غلطهای نگارشی و املایی هستند را یافته و به اصلاح آن‎ها اقدام نمایید.


  لینک RSS


  ارتباط مداوم کاربران با سایت و محتوای آن برای موفقیت سایت از اهمیت زیادی برخوردار است. وجود یک rss در سایت برای ارسال خبرنامهها به کاربران در صورت بهروزرسانی سایت از اهمیت بالایی برخوردار است چرا که منحر به نگه داشتن کاربران در سایت و استفاده از مطالب سایت و در نتیجه دائمی کردن آنان می‎شود. یک آیکون کوچک rss اغلب در نوار آدرس قرار داده میشود تا در دید کاربران باشد و به آسانی در دسترس آنان قرار گیرد.


  تجزیه و تحلیل


  یک وب‎سایت درصورتی که با توجه به نظرات کاربران خود به حیات خود ادامه دهد از محبوبیت و موفقیت بیشتری برخوردار خواهد بود. با نصب برنامه تجزیه و تحلیل سایت که اصطلاحاً Analytics نام دارد، به سادگی می‎توانید به تجزیه و تحلیل سایت بپردازید. همچنین عملکرد کاربران را ردیابی و شناسایی کنید و مطابق سلایق و نیازهای آنان سایت خود را بازسازی نمایید. سرویس گوگل موسوم به Google Analytics دارای ابزارهای فراوانی برای ردیابی و تعامل کاربران با سایت است.

  نقشه سایت

  نقشه‎ سایت یک عنصر حیاتی و مهم برای وبسایت است. اگر به رتبه بالایی برای سایت خود می‎اندیشید بهتر است که یک نقشه برای سایت خود پیاده‎سازی کنید چرا که با دستهبندی مطالب و محتوای سایت کاربران را بهتر به سایت هدایت کرده و موجب کاربری بهتر کاربران در سایت خواهد شد. آنان می‎دانند در سایت چه چیزی وجود دارد و به دنبال آن می‎روند.


  بهینه سازی تصاویر


  بهینه‎سازی تصاویر وبسایت یکی از جنبههای مهم سئو و بهینهسازی وب‎سایت است. اگر وب‎سایت شما از هرجهت عالی بهنظر برسد و در بهینهسازی خوب عمل کند اما با وجود تصاویر نا‎متناسب و بزرگ و غیر بهینه قطعاً کارایی لازم را نخواهد داشت. بنابر‎این قبل از راهاندازی سایت به این گزینه بسیار دقت کنید. ابزارهای بهینهسازی برای کاربران به وفور در اینترنت یافت می‎شود.


  بارگزاری صفحه


  بارگزاری و مدت زمان لود شدن سایت از جنبههای مهم عملکرد سایت است. اگر مدت زمان بارگزاری صفحه زیاد باشد، بسیاری از کاربران کم حوصله قطعاً سایت شما را ترک خواهند کرد. برخی از امور در زمینه بهینه‎کردن سرعت بارگزاری عبارتند از: کاهش حجم فایل‎ها، کاهش مطالب در صفحه اولیه وب‎سایت، کاهش حجم فایل‎های css و جاوا اسکریپت، کاهش درخواستهای http و ... است.


  آزمایش عملکرد سایت


  تمام گزینه‎های وبسایت قبل از بالا آمدن آن باید از طرف اپراتور یا مدیر سایت مورد بازرسی قرارگیرد و به طور کامل در اختیار کاربران قرار داده شود. حتی پس از مدتی از راه‎اندازی سایت باید این گزینهها مورد بازرسی و آزمایش قرارگیرند. این گزینهها عبارتند از: فرم تماس با ما، جستوجو، اطلاعات درباره‎ ما، لینک‎های دانلود فایل، بارگزاری کامل تمام صفحات و ...


  Favicon یا آیکون معرف سایت

  Favicon یکی از گزینههای بسیار مهم در زمینه شناساندن برند و نام سایت به کاربران است که در کنار نوار آدرس سابت قرار می‎گیرد. Favicon سایت شما را برای کاربران یکتا می‎سازد و در همه جا با وجود Favicon مختص شما سایت برای کاربران آشنا خواهد بود. این آیکون اغلب تصویر کوچک شده لوگوی سایت است.


  اعتبارسنجی سایت

  اعتبار سایت موجب اعتماد کاربران و همیشگیسازی آن هاست. با اعتباری که طراح و مدیر برای سایت به وجود می‎آورند، کاربران بیشتر به سایت اهمیت داده و وقت خود را در آن سپری می‎کنند. چند مورد از جنبه‎های اعتبارسازی برای سایت استفاده از استانداردهای وب و بهینه‎سازی سایت و نحوه طراحی سایت از نظر روانشناسی است.


  Backup یا پشتیبانگیری از سایت

  یکی از جنبه‎های مهم که برای کاربران همیشگی از اهمیت بالایی برخوردار است، استفاده از مطالب سایت است. کاربران دوست دارند مطالب سایت شما را یک جا داشته باشند و در حالت آفلاین به مطالعه بپردازند. برای این کار باید تمام بخشهای سایت از قابلیت پشتیبان‎گیری برخوردار باشند. همچنین پایگاه داده نیز باید از این امر پشتیبانی نماید و تمام دادهها را در اختیار کاربران قرار دهد.
  نتیجه گیری
  یک وب‎سایت برای ظهور موفق در عرصه اینترنت باید قبل از راهاندازی و حتی در حین حیات خود مورد بازبینی و بازرسی و رفع نواقص و عیوب قرار گیرد. همچنین باید قابلیتهای آن افزایش داده شود. برای این کار کافیست در مرحله اول، به 15 مورد مذکور در این مقاله توجه نمایید و با کمک طراح و برنامه‎نویس خود تمام این نکته‎ها را در وبسایت خود پیادهسازی نمایید. در صورت رعایت این نکات کاربران به سایت شما امتیاز بیشتری می‎دهند و به طور جدی مشتری سایت شما خواهند شد.

  2 نفر از اعضا پست virtu را پسندیده اند 2. نوين وردپرس تبلیغات شما

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. درخواست طراحي يك لوگو (آرم)
  توسط olympic در انجمن درخواست های گرافیکی شما
  پاسخ: 2
  آخرين نوشته: 07-09-2014, 12:51 PM
 2. درخواست طراحي يك لوگو براي انجمن
  توسط shafe در انجمن درخواست های گرافیکی شما
  پاسخ: 1
  آخرين نوشته: 05-06-2014, 11:07 AM
 3. فروش سايت موزيك 40 تومان
  توسط DRAGON در انجمن بازارچه کاربران
  پاسخ: 7
  آخرين نوشته: 04-16-2014, 01:22 PM
 4. مشكل با بي بي كد پخش انلاين موزيك
  توسط rezablackdel در انجمن رسیدگی به مشکلات انجمن شما ( پرسش و پاسخ )
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 01-19-2014, 11:37 AM
 5. يك مدير پيدا ميشه برام آپلودسنتر نصب كنه؟(ممنونش ميشم)
  توسط Mr.Danial در انجمن رسیدگی به مشکلات انجمن شما ( پرسش و پاسخ )
  پاسخ: 4
  آخرين نوشته: 02-20-2013, 01:23 PM

کلمات کلیدی این موضوع

مرجع تخصصی و رایگان ویبولتین در ایران | ویکی وی بی مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
تبلیغات شما تبلیغات شما
خرید بک لینک
مرجع تخصصی و رایگان ویبولتین در ایران | ویکی وی بی